Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Ocieplenie domu
Autor WiadomoŠ
Dariusz Lewndow 
Darek

Do│▒czy│: 11 Wrz 2012
Sk▒d: Bydgoszcz
  Wys│any: 2012-09-19, 20:26   Ocieplenie domu

Dzi┼ä dobry.Zbudowa┼éem dom z bali drewnianych i jestem na etapie ocieplenia go od ┼Ťrodka.Zastanawiam si─Ö czy ciepli─ç go we┼én─ů mineraln─ů czy piank─ů natryskow─ů.Bal ma grubo┼Ť─ç 17 cm. i gdzieniegdzie s─ů ma┼ée prze┼Ťwity,g┼é├│wnie przy w─Ög┼éach (jask├│┼éczy ogon).Je┼╝eli we┼én─ů, to czy musi by─ç cyrkulacja powietrza mi─Ödzy belkami a we┼én─ů,podobnie jak w dachu i jak to zrobi─ç.A mo┼╝e s─ů jeszcze jakie┼Ť inne metody?Je┼╝eli kto┼Ť mi mo┼╝e co┼Ť podpowiedzie─ç , to z g├│ry dzi─Ökuj─Ö, Darek

krzychut

Do│▒czy│: 02 Gru 2011
Wys│any: 2012-09-21, 16:29   

do bala drewnianego a┼╝ si─Ö prosi we┼éna drzewna. Przy balu grubo┼Ťci 17 cm robilbym bez pustki.

Daniel

Do│▒czy│: 25 Lut 2012
Wys│any: 2012-09-21, 20:55   

z perspektywy koszt├│w najlepiej jest ociepli─ç dom we┼én─ů mineraln─ů (ale w arkuszach a nie rolkach) cho─ç mo┼╝na ociepli─ç dom celuloz─ů - wtedy nie potrzebna jest ┼╝adna folia, cho─ç trzeba uwa┼╝a─ç na ekipy, poniewa┼╝ oszukuj─ů na jako┼Ťci zar├│wno materia┼éu jak i wykonania.
Wracaj─ůc do we┼ény w arkuszach...Najbardziej profesjonalnie wykonamy to nast─Öpuj─ůco...
Nabijamy deski na bal 6x3 (szer. grub. w cm) co 60 cm.W tych deskach robimy na ┼Ťrodku 10cm wzd┼éu┼╝ne otwory (wystarcz─ů cztery) i przykr─Öcamy do bala ┼Ťrubami do drewna z podk┼éadk─ů. Te wzd┼éu┼╝ne otwory s─ů po to aby w momencie obsiadania ┼Ťruba mog┼éa swobodnie w─Ödrowa─ç razem z balem.Pami─Ötajmy, aby wcze┼Ťniej wykona─ç instalacj─Ö elektryczn─ů.Nast─Öpnie na t─Ö pierwsz─ů warstw─Ö desek dajemy foli─Ö wiatroszczeln─ů, paro-przepuszczaln─ů.Mamy teraz 3cm na wentylacj─Ö bala. Dalej nabijamy kolejne deski, ale w odcinkach, kt├│re omijaj─ů 10cm na obsiadanie.Ostatnie dwie warstwy desek znowu s─ů pe┼énej d┼éugo┼Ťci i uzyskujemy 9 cm ocieplenia plus 3cm na wentylacj─Ö.We┼éna jest w 3cm arkuszach wi─Öc idealnie jest 9 cm. Jako ostatni─ů dajemy foli─Ö paroizolacyjn─ů i wyka┼äczamy deskami b─ůd┼║ p┼éytami g-k. Bardzo ┼éatwo i tanio co┼Ť takiego wykona─ç i jest idealnie . Pami─Öta─ç tylko o zachowaniu mostka termicznego (50 cm) tzn ociepli─ç ┼Ťcian─Ö dzia┼éow─ů oraz instalacje wod.-kan. i co koniecznie w ociepleniu a nie przy samym balu!!!!!Pozdrawiam

piotrz

Do│▒czy│: 16 Sty 2012
Wys│any: 2012-09-22, 08:47   

Witajcie
Dzi┼Ť w┼éa┼Ťnie ko┼äcz─Ö docieplanie domu z bala. Zdecydowa┼éem si─Ö na celuloz─Ö, 10 cm warstwa na mokro na ┼Ťciany pionowe od zewn─ůtrz. ┼Üciany szczytowe poddasza 30 cm na mokro. Na sucho zasypuje si─Ö mi─Ödzy krokwiami - stropy, ┼Ťcianki dzia┼éowe na mokro dla wyt┼éumienia ok 5 cm warstwa. Na obu ┼Ťcianach szczytowych parteru mam p┼éyt─Ö regipsow─ů wi─Öc je┼Ťli b─Ödzie mi ma┼éo mog─Ö tam wsypa─ç na sucho ok 5 cm warstw─Ö celulozy, ale nie wydaje mi si─Ö to konieczne
Wiatroizolacja oczywi┼Ťcie da┼éem, mo┼╝e by─ç zwyk┼éa membrana wiatroizolacyjna, mo┼╝e by─ç te┼╝ karton, ja od strony najbardziej wietrznej zastosowa┼éem i jedno i drugie na wszelki wypadek. Materia┼é zwi─ůzki boru zawiera┼é na pewno o czym przekona┼éem si─Ö znajduj─ůc na placu budowy dzi─Öcio┼éa u┼Ťpionego moim ekofibrem (zagadk─ů jest jak si─Ö go najad┼é ale pewnie zjad┼é jakie┼Ť otumanione owady - najszybciej mr├│wki :)

Osobi┼Ťcie nie mog─Ö przekona─ç si─Ö do stosowania pianek i zawijania drewnianego domu w plastik. Kilka dni temu wr├│ci┼éem ze szwecji gdzie ogl─ůda┼éem stary dom z bala remontowany przez znajomych, i stosowali na r├│┼╝nych etapach - kiedy┼Ť ekofiber, teraz docieplali pok├│j od wewn─ůtrz matami lniano-konopnymi, wygl─ůda┼éo to jak arkusze we┼ény z tym ┼╝e przyjemne w dotyku i nawet ┼éadny zapach ma. NIestety cena jest zaporowa.
Po zimie będę wiedział jaki jest efekt i postaram się podzielić informacjami.
Co do ocieplenia to chciałem zapytać Pana Piotra jaki sposób ocieplenia stosuje w swoich projektach.

Daniel

Wys│any: 2012-09-22, 13:15   

je┼╝eli ju┼╝ zdecydowa┼ée┼Ť si─Ö na ekofiber to w og├│le rewelacja. Kilka dom├│w ocieplali┼Ťmy we┼én─ů (koszty) ale wi─Ökszo┼Ť─ç w┼éa┼Ťnie ekofibrem. Szybkie, ekologiczne i skuteczne ocieplenie.
Niekoniecznie trzeba robi─ç na mokro np ┼Ťcianek dzia┼éowych. Wystarczy z dw├│ch stron da─ç membran─Ö a ekipa nacina na ┼Ťrodku pola ma┼éy krzy┼╝yk i wpompowuje ekofiber do momentu a┼╝ z obu stron zrobi─ů si─Ö widoczne "brzuchy". Jak p├│┼╝niej wyka┼äcza si─Ö ┼Ťciany dzia┼éowe, do deska czy p┼éyta dodatkowo ┼Ťciskaj─ů i zag─Öszczaj─ů ekofiber. Idealnie wyg┼éusza i izoluje.

Dariusz Lewndow 
Darek

Do│▒czy│: 11 Wrz 2012
Sk▒d: Bydgoszcz
Wys│any: 2012-09-26, 17:22   Ocieplenie domu

Witam i dzi─Ökuj─Ö za rady.Mo┼╝e bym si─Ö zdecydowa┼é na ekofiber,tylko ┼╝e w kuj-pom nie mog─Ö znale┼║─ç firmy kt├│ra si─Ö tym zajmuje.Mo┼╝e znacie kogo┼Ť,je┼╝eli tak to prosz─Ö o namiary,pozdrawiam

Daniel

Wys│any: 2012-09-26, 20:23   

w kuj. - pom. robili┼Ťmy dom typu "Krzy┼╝ewo". Ocieplenie robi┼éa firma z okolicy...Tak jak pisa┼éem wcze┼Ťniej, zrobi┼éa z┼é─ů robot─Ö, bo wpuszcza┼éa ekofiber pod zbyt s┼éabym ci┼Ťnieniem. A to by┼éo przyczyn─ů z kolei obsiadania kilku centymetrowego i tworzenia si─Ö mostk├│w termicznych.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez olszak 2012-11-07, 22:32, w ca│oÂci zmieniany 1 raz  

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych