Poprzedni temat «» Następny temat
tradycyjny impregnat do drewna
Autor Wiadomość
marcyha

Wysłany: 2012-07-10, 01:43   tradycyjny impregnat do drewna

Dzień Dobry
Mam pytanie: nigdzie nie mogę znaleźc informacji, czym tradycyjnie konserwowano bale chałup drewnianych, uzyskując piękny głęboki brąz, prawie czerń. Znalazłam tylko w jednym miejscu informację, że taki kolorek uzyskiwano za pomocą ropy naftowej. Czy to prawda?

krzychut

Wysłany: 2012-07-14, 13:27   Re: tradycyjny impregnat do drewna

Znalazłam tylko w jednym miejscu informację, że taki kolorek uzyskiwano za pomocą ropy naftowej. Czy to prawda?[/quote]

broń Boże ropa.... czas robi swoje, z białego po kilkudziesieciu latach robi sie prawie czarne. Na szybko to polecam impregnat nobilesu kolor heban, Wymienialem ostatnio modrzewiowy słup w starej kamienicy, w drewnianej przybudówce, prawie niezauważalna wymiana elementu w porównaniu z resztą konstrukcji. wstawiłbym zdjęcie ale nie umiem, mogę przesłać.

Darek 

Wysłany: 2012-07-31, 12:03   a moĹźe to co pomoĹźe.

Witam
Od jakiegoś czasu po opaleniu do impregnacji używamy Produktu firmy Auson, taki miks olej lniany, terpentyna i wyciąg z sosny żywicznej. Podkreśla kolor, wyjątkowo dobrze wchłanialny i łatwy w nanoszeniu na ściany za pomocą pędzla.

d1.jpg
Plik ściągnięto 603 raz(y) 220,07 KB

piotrz

Wysłany: 2012-08-01, 21:25   

Postanowiłem pomalować tym samym, tyle że bez opalania, choć to też rozważałem. Pomaluję mieszaniną 1/3 smoła drzewna, 1/3 terpentyna, 1/3 olej lniany

smisiek53

Wysłany: 2012-08-09, 18:28   

slyszalem ze np. stodole dobrze jest malowac olejem silnikowym czy to prawda?

piotrz

Wysłany: 2012-08-19, 21:55   

Ja zamierzam spróbować Bioester z BLISKIEJ do impregnazcji budy dla psa :)

Dariusz

Wysłany: 2012-08-31, 21:43   

Witam
Ja od kilku lat użwam impregnatu Drewnochron palisander (wychodzi ciemny brąz) lub jesli ktoś chce by słoje były bardziej widoczne palisander pół na pół z bezbarwnym. Robiłem tak deski ścian szczytowych i zakończenia dachu. Przy cheblowanej desce jest ok.

Daniel

Wysłany: 2012-09-26, 20:31   

Opalać nie każdy chce ale i nie potrafi. Dlatego najlepszą farbą ,która wygląda jak stare, kilkudziesięcioletnie drewno to sikkens orzech ciemny. Efekt murowany! Piękny ciemny kolor, podkreślający słoje, które są o deseń jaśniejsze. Przy tym trwale i ekonomicznie.

Mike

Wysłany: 2013-01-03, 19:13   

Witam uprzejmie.
Podczas remontu starej zagrody wiejskiej zastosowałem też mix oleju lnianego, terpentyny i smoły drzewnej firmy Auson i musze przyznać, że wręcz sie zakochałem w tym "specyfiku". W sumie można uzyskać trzy odcienie koloru brązowego, takiego "specyficznie naturalnego", no i jeszcze ten zapach! Szkoda, że wcześniej też nie wiedziałem o możliwości wczesniejszego opalania drewna, bo z przedstawionych zdjęć na portalu wyglada taki efekt bardzo ciekawie i nietuzinkowo. Mam jeszcze do wykonania elewację więc spróbuje z opalaniem.
Mam też pytanie przy okazji czy ktoś z forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć jakiego konkretnie sprzętu użyć do opalania i czy jest jakaś specjalna technika opalania.
Będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Michał.

dave83

Wysłany: 2013-01-09, 12:30   

przyłączam się do prośby Mike, podpowiedzcie jak się opala elewacje, chciałbym się pobawić a na początek opalić ul :), których zrobiłem kilka. Pozdrwiam

piotrz

Wysłany: 2013-01-09, 13:11   

Daniel napisał/a:
Opalać nie każdy chce ale i nie potrafi. Dlatego najlepszą farbą ,która wygląda jak stare, kilkudziesięcioletnie drewno to sikkens orzech ciemny. Efekt murowany! Piękny ciemny kolor, podkreślający słoje, które są o deseń jaśniejsze. Przy tym trwale i ekonomicznie.

Daniel czy tego orzecha dodawałeś do terpentymy, oleju i smoły?

Odpowiedz do tematu