Polakowi jeno dom drewniany przystoi, a insze domy z błota tudzież kamienia, przez mularzy przysposobione, Frycom i inszemu kacerstwu zostawmy!
Onufry Zagłoba
Nasza Misja
Polskie Budownictwo drewniane to jedna z najlepszych rzeczy jaką nam zostawili nasi przodkowie.
  Polskie Budownictwo drewniane to jedna z najlepszych rzeczy jaką nam zostawili nasi przodkowie. W tradycyjnym budownictwie drewnianym zawiera się sztuka, wiedza konstrukcyjna oraz materiałoznawstwo gromadzone przez wiele pokoleń naszych przodków. Budownictwo drewniane przez setki lat nadawało wyjątkowy charakter naszym ziemiom, cudownie uzupełniając piękny krajobraz przyrodniczy.
    Drewnopedia ma za zadanie przybliżyć Państwu wiedzę o tradycyjnym budownictwie Polski i innych ziem w których przeważa lub przeważało budownictwo drewniane. Pokazujemy to, żeby oczywiście cieszyć Państwa zmysły, ale także żeby Państwa zainspirować. Uważamy bowiem że to budownictwo to nie tylko pieśń przeszłości, ale także najlepsze źródło inspiracji dla dzisiejszych budowniczych: Inwestorów i Architektów. Zachęcamy nauczycieli, studentów i uczniów do twórczego wykorzystania materiałów zawartych w Drewnopedii. 
    Poza zwykłą prezentacją materiałów będziemy prowadzili różne akcje i konkursy rozpowszechniające wiedzę o budownictwie drewnianym pośród Starych i Młodych, pośród Amatorów i Zawodowców.
    Zapraszamy zatem do czytania, ogladania i komentowania Drewnopedii. Wszelkie uwagi przyjmiemy z wdzięcznością.

Portal Internetowy o Tradycyjnym Budownictwie Drewnianym www.drewnopedia.pl
© Polska Drewniana Sp. z o.o. | ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa | tel. 22 320 29 79 | biuro@polskadrewniana.pl
Pracownia Projektowa: ul. Św. Wojciecha 10 | 12-200 Pisz | 609 032 440

Projekt i wykonanie MASURIA® Krzysztof Szyszkowski
Kopiowanie zawartości bez zgody jest zabronione