W domach z betonu nie ma prawdziwej miłości
MJ
Aktualności » Na placu budowy  |  Artykuł napisano: 12.12.2012
Siedlisko nad Wisłą
Nasza budowa na Północnym Mazowszu nad Wisłą postępuje szybko do przodu, więc wrzucamy kolejną garść zdjęć które zrobiliśmy kilka dni temu, a które są już w tej chwili nieaktualne, gdyż spadł śnieg i wszystko przykrył.
Mimo wszystko nasze prace mocno poszły do przodu, ponieważ praca w drewnie ma tę zaletę, że może odbywać się zimą. Nie potrzebujemy tutaj dodatnich temperatur żeby zaprawa mogła związać, tak jak jest to w przypadku domów murowanych.
Jak już wcześniej pisałem dom ten jest modyfikacją domu modelowego Brzozolasek który można obejrzeć tutaj:

http://www.polskadrewniana.pl/2,3,68,dom-brzozolasek.html

natomiast stojący obok budynek gospodarczy to modyfikacja Budynku gospodarczego nr 3 który można zobaczyć tutaj:

http://www.polskadrewniana.pl/2,3,43,budynek-gospodarczy-nr3.html

Siedlisko to stoi nad samą Wisłą przy wale przeciwpowodziowym, dlatego w jego wyglądzie nawiązaliśmy nie tyle do budownictwa mazowieckiego, ale tzw. budownictwa Olęderskiego znanego przede wszystkim z Żuław.
Zdjęcia prezentowane poniżej pokazują w ogóle i w szczególe doskonałe rzemiosło którego niestety bardzo mało jest obecnie w Polsce. W domu tym wszystko jest najwyższej jakości: kamienny cokół, bale drewniane, tzw. mury pruskie i dach. Wszystko to jest ręczna robota, żadnych dróg na skróty! Warto zwrócić uwagę, że nawet gąsiory wykonaliśmy sami, gdyż bardzo trudno dostać gąsiory pasujące do starej dachówki. Dom ten jest jeszcze mocno nie skończony, ale już prezentuje się ciekawie i z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy.

Na koniec proszę się przyjrzeć krajobrazom nadwiślańskim w którym ten dom powstaje. Nasze prace zazwyczaj mają miejsce w pięknym otoczeniu i naszym zadaniem nie jest zeszpecić, ale zostawić te miejsca piękniejszymi. Czy się nam to uda także tym razem myślę, że każdy może sobie odpowiedzieć samemu, a my będziemy dostarczać co jakiś czas materiał zdjęciowy żeby, mamy taką nadzieję, cieszyć Państwa oczy.
 
Architekt Piotr Olszak
Galeria zdjęć
Opinie i Komentarze
Portal Internetowy o Tradycyjnym Budownictwie Drewnianym www.drewnopedia.pl
© Polska Drewniana Sp. z o.o. | ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa | tel. 22 320 29 79 | biuro@polskadrewniana.pl
Pracownia Projektowa: ul. Św. Wojciecha 10 | 12-200 Pisz | 609 032 440

Projekt i wykonanie MASURIA® Krzysztof Szyszkowski
Kopiowanie zawartości bez zgody jest zabronione